Sisevoodrilaud

VoodrilaudPikkused vahemikus 2,1 – 6,0m (samm 0,3m). Sisevoodrilaua toormaterjal on tööstuslikult kuivatatud, niiskusprotsent kuni 16%. Lauad on pakitud termokahanevasse kilesse.

Sisevoodrilauad on pakendatud termokanevasse kilesse.

Voodrilaud on hoolega valitud männi või kuuse saematerjalist valmistatud kvaliteettoode, mis sobib suurepäraselt lagede ja siseseinte viimistlemiseks.  Kvaliteetne materjalitöötlus annab objektile lisaväärtust. Sisevoodrilauad sobivad kasutamiseks ka koos erinevate viimistlusmaterjalidega (nt tapeet, savikrohv).

Sisevoodrilaua toormaterjal on tööstuslikult kuivatatud, niiskusprotsent kuni 16%.

Vaata lähemalt →

Välisvoodrilaud

Välisvoodrilauaks  soovitatakse kasutada kuusepuitu. Oma erilise rakuehituse tõttu imeb kuusepuit männist vähem niiskust ning niiskusest tingitud muutused on väiksemad.

Puit on võimeline ühtlustama ilma vaheldumisest tingitud niiskussisalduse muutusi seda paremini, mida paksem on materjal. Seetõttu on välisvoodrilaua soovitav paksus vähemalt 21 mm. Voodrilaua toormena kasutatakse hoolika optilise kontrolli läbinud kuusepalgi südamematerjali.

Voodrilaud: tema peensaetud väliskülg on lõigatud lintsaega, tagapind jämehööveldatud. Välisvoodrilaua tagaküljele on freesitud pikisuunalised sooned (välja arvatud UYL profiilil), mis vähendavad võimalikke puidu sisepingest tekkivaid kujumuutusi.

Meie voodrilaud on kõrge kvaliteediga – pehkinud kohad, putukatest tingitud vead, oksaaugud, vaigupesad, siniseks tõmbunud kohad ja sõrmtapid ei ole lubatud. Välisvoodrilauad on tööstuslikult kuivatatud (niiskus 16% +- 2%) ning kvaliteediklass AB või kõrgem.

NB! Paksus 21mm tähendab, et voodrilaud on kareda pinnaga – peensaetud! Paksus 18mm – laua pealispind on sile.

Vaata lähemalt →

Värvitud välisvoodrilauad

Voodrilaud on materjal, mida tihti ka välisviimistluses kasutatakse. Kas olete kunagi mõelnud, kui palju aega ja raha kulub tegelikult voodrilaudade värvimisele ning mis juhtub laudadega selle töö käigus?

Mis on ise värvimise miinused:

Ehitusplatsil värvitud laudadel võivad näha jääda staabeldusliistude kohad, ilma staabelduseta värvimiseks vajatakse aga väga palju ruumi. Ilmastikutingimuste muutuse korral võivad päike, vihm või tuul ära rikkuda kogu maja välisilme. Kui vooder paigaldatakse viimistlemata ja värvitakse kohapeal, võivad hilisemast kuivamisest tekkivad värvimata kohad inetult näha jääda. Eelvärvitud puit tagab voodrilauale kaitse ka transpordi, ladustamise ja paigaldamise ajaks.

Kõiki meie valikus olevaid värvitud välisvoodrilaua profiile on võimalik tellida krundituna ja värvituna, nii katvate kui ka lasuurvärvidega enamlevinud välisvärvikaartide alusel. Viimistlusprotsessis on kasutusel vesialuselised krundid, puidukaitse vahendid ja värvid, mis kaitsevad puidu pealispinda keskkonna mõjude eest. Nende koostises olevad komponendid oluliselt vähendavad UV-kiirguse ja niiskuse mõju, kindlustates sellega viimistluse kestvuse.

Lisaks pakume ka tuletõkkevahendiga immutamisteenust. Peale immutamist vastab puitmaterjal tuletundlikkuse klassile B-s1, d0. Kombineerides kruntimist ja viimistlemist saate tulemuseks aastaid kaunina kestva fassaadi.

 Vaata lähemalt →